MENÜ

Fx gyűjtések

KEZDŐLAP > INDIKÁTOROK > SuperTrend

SuperTrend indikátor

SuperTrend

 

A SuperTrend egy nagyszerű trendkövető indikátor, mely kiválóan működik minden idősíkon.

 

Hol használjuk?

1.

D++ szignálnál (indikátoros beszállási jelzések)  

 

2.

Lebegő profit védelem   

 

3.

Indikátoros kiszállási technika   

 

 

Mit mutat?

A SuperTrend indikátor vonala az árfolyam körül ingadozik, a trend függvényében hol felette, hol alatta tartózkodik. Segítségével a piacon kialakuló trendeket tudjuk lekövetni, és ezáltal profitunkat optimalizálni.

 

 

Hogyan használjuk?

Vételi/eladási pozíciók nyitása. Leggyakoribb módja a SuperTrend alapján történő kereskedésnek az, ha vételi pozíciót veszünk fel, amikor az indikátor vonala az ár alatt van, és eladásit, amikor az árfolyam felette. A kereskedési szignált az indikátor váltása adja. Lényegében folytonosan pozícióban leszünk. A nagyobb trendeket jól jelzi az indikátor, de irány nélküli piacon bizony több téves jelzést is kapunk majd.

Vételi/eladási pozíciók zárása. Felhasználhatjuk az indikátor irányváltásait pozíciónk zárására. Vételi pozícióból akkor lépünk ki, ha a SuperTrend vonala az utolsó gyertya zárását követően lefelé törik meg, eladási pozíciónkat pedig azután zárjuk le, amikor felfelé törik meg a vonal, hasonlóan a Donchian féle Highest High - Lowest Low indikátorhoz.

Követő stopszintek. Szintén gyakran alkalmazzák a SuperTrend vonalát veszteségvágó megbízások elhelyezésére. Ennek előnye, hogy, kilépési pontunk egy követő stophoz hasonlóan az árfolyam változásával együtt módosul, de olyan módon, hogy egy bizonyos időtávra visszamenőleg a kilengések volatilitását is figyelembe veszi, így ha a piac nyugvópontra kerül, az árfolyam változásai kisebbé válnak, az idő múlásával egyre szűkebbé válik stopunk távolsága.

A SuperTrend számítása az ATR indikátor alapján történik, melyet egy szorzóval és az általunk beállított időtávval módosíthatunk. Tapasztalatok szerint a leggyakrabban használt értékek (3;10) jól működnek. Az első szám azt adja meg, hogy a vonal milyen messze legyen az árfolyamtól, míg a második az ATR számításának periódusát mutatja.

 

 

 

 

 

Asztali nézet