Fx gyűjtések
KEZDŐLAP > ALAPFOGALMAK > JELENTŐS SZINTEK
Jelentős szintek lehetnek:
Lényegében minden hullám mélypont és csúcspont önmagában is lehet jelentős szint, amik más szintekhez képest fontosabb helyszínek (fordulópont mindig erős szint)
Gyakran kerek számoknál (50-re, 0-ra végződő számoknál) történik valami (elidőz, fordul az árfolyam stb.) - sok megbízás SL vagy TP értékét kerek számokra állítják a kereskedők.
Erős szintek a fő trend nagy hullámaihoz kapcsolódnak: trenden belüli hullám eleje és vége (trendvonalon lévő csúcsok) kiemelkedően erős szintek. Ezek nagyon erős stop helyszínt adnak:
A hullám másik oldali csúcsai (itt a mélypontok) pedig a célárt adják meg: amíg tart a trend, eső csúcsok mellett eső mélypontoknak kell lenniük. Korábbi mélypont remek célár, amikor az árfolyam a trendvonalnál tart (sárga hullámcsúcsot követően ha beszállunk pattanást követően, ahhoz a piros vonal jó TP szint):
A főtrend nagy hullámainak csúcsai és völgyei közös szinten találkoznak:
(sárga támaszpont nagyon erős beszálló jelzés)
(ha kanóc is áttöri ezt a szintet -hamis kitörés-, az nagyon megerősíti a támaszt!)
Ennél jóval gyakoribb, amikor kis hullámok szélső értékei találkoznak és adnka közös megegyezési szintet - gyengébb jelzések, de használhatóak:
Hullámhoz tartozó Fibonacci szintek (csúcspontra és mélypontra ráhúzva, 61,8 és 38,2) - aranymetszés értékek (“isteni egyensúly”)
Nagyon fontos szint a 61,8: többek között azért, mert az aranymetszés mindkét arányában is ez a szakasz szerepel (100/61,8 = 61,8/38,2)
Mivel erős szint: ha az árfolyam eléri ezt a szintet és túl is tud rajta zárni, akkor eléri nagyon nagy eséllyel a 100-as szintet is:
Legjobb célár: robot (64 magos szerveren, hetekig tesztelve, mindent nézett, nem csak Fibo szinteket) és manuális tesztelések ereménye is a Fibo 138,2-es szint lett, mint a legjobb célár meghatározás!
Nagyon sokan a 161,8-ra kalkulálnak (nagy kereskedő cégek), sokszor az árfolyam itt fordul, emiatt a 138,2 biztosnágos célár lehet.
Jelentős szint indikátor (fxtanodás): fraktál indikátorra épül (Williams fractal-ra). Akkor rakja ki a vízszintes vonalakat, amikor megjelenik fraktál jelzés.
Fraktál jelzés: akkor jelez csúcsot, ha az adott gyertyát megelőző és követő x számú gyertya is (itt kettő-kettő) a gyertya alatt zár - völgyet akkor jelez, ha felette zárnak:
Ha több fraktál vonal (jelentős szint vonal) találkozik egy gyertya testén belül (besűrűsödnek a vonalak), többnyire az árfolyam mozgás szépen folytatódik: